Karate klub ''BUGOJNO'' Bugojno
Bugojno openRezultati kluba u 2021.godinuTakmičenjaVijesti

23.BUGOJNO OPEN – Dani Ajvatovice 2021

U nedjelju, 20.6.2021.g.,Karate klub Bugojno je organizovao 23.Bugojno Open – Ajvatovica Kup, najstariji karate turnir u BiH. Jučerašnji Bugojno Open je bio pravi sportski spektakl na kojem je učešće uzelo oko 600 takmičara, 52 kluba iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Hrvatske. 23.Bugojno Open je bio jedan od najmasovnijih i najkvalitetnijih do sada održanih i svi prisutni su mogli uživati cijelog dana takmičenja u vrhunskom karateu.

Na ceremoniji otvaranja obratili su se Erdin Tihak, trener Karate kluba Bugojno, Asim Hodžić, predsjednik Karate saveza SBK/KSB, a turnir je proglasio otvorenim Hasan Ajkunić, načelnik Općine Bugojno. Predsjednik Karate kluba Bugojno, Rašid Tihak je uručio zahvalnice sponzorima takmičenja, načelniku Hasanu Ajkuniću i Muftijstvu Travnik. Priznanja su također uručena klubu sa najviše prijavljenih takmičara, a to je bio Karate klub Travnik GS-TMT, te klubu sa najviše prijavljenih takmičara izvan BiH, a to je bio Karate klub Iskra Danilovgrad iz Podgorice.
Najuspješniji klub na 23.Bugojno Openu je bio Karate klub Travnik GS-TMT. Drugo mjesto u ukupnom plasmanu turnira zauzeo je Karate klub Master iz Sarajeva, a treće mjesto pripalo je Karate klubu Sloga iz Gornjeg Vakufa-Uskoplje.

Za najuspješnijeg takmičara proglašen je Enis Mehić iz Karate kluba Ipon Vitez, a najuspješnija takmičarka je Zara Raščić iz Karate kluba Master Sarajevo.
Karate klub Bugojno u ukupnom poretku turnira je zauzeo 6.mjesto sa ukupno osvojenih 23 medalje.