Karate klub ''BUGOJNO'' Bugojno
kantonalna ligaRezultati kluba u 2022.godinuTakmičenjaVijesti

FANTASTIČNI REZULTATI KARATE KLUBA BUGOJNO NA KANTONALNOM TAKMIČENJU I TK OPENU!

Jučer smo učestvovali na kantonalnom takmičenju u Vitezu, na kojem je nastupilo preko 400 takmičara iz 16 klubova. Ostvarili smo sjajan rezultat osvojivši 6 zlatnih, 5 srebrnih i 9 bronzanih medalja i tako u ukupnom plasmanu zauzeli visoko četvrto mjesto. Važno je istaknuti da smo nakon takmičenja u katama završili na trećem mjestu i kao klub sa najviše osvojenih bodova u katama.
🏆Za najboljeg takmičara cijelog turnira u muškoj konkurenciji proglašen je član Karate kluba Bugojno, Salih Alić.🏆
Naši mladi takmičari su se sjajno predstavili i u katama i u borbama i pokazali izuzetan napredak.
– kate ekipno 2011/2012 u sastavu Erman Karašin, Salih Alić i Admir Adžem
🥈Srebrne medalje su osvojili: Erman Karašin, Larisa Zaimović i Adela Adžem u katama, te Asja Sarajlić i Jan Vidović u borbama.
🥉Bronzane medalje osvojili su: Emina Duvnjak, Denisa Šljivo, Asja Sarajlić, Alejna Sabitović, Elvira Nevenović, Ali Ugarak i Saalahuddin Đulabić u katama, te Kaan Jusufbašić i Admir Adžem u borbama.
Dan prije, u subotu, 26.02., nastupili smo na TK Openu, jednom od najkvalitetnijih takmičenja u regionu, na kojem je učestvovalo oko 800 takmičara iz 69 klubova i 6 država. Karate klub Bugojno su predstavljala 4 takmičara i ostvarili smo odličan rezultat, osvojivši 2 zlatne i 1 srebrnu medalju.
🥇Prvo mjesto su osvojili:
– Kaan Jusufbašić u kategoriji borbe 11 godina -45 kg
– Salih Alić u kategoriji borbe 10 godina -45 kg
🥈Drugo mjesto u kategoriji borbe 11 godina -35 kg, je osvojio Admir Adžem.
🥋Čestitamo svim našim članovima na sjajnom uspjehu, a u nastavku sezone idemo još jače s treninzima i stvaranjem vrhunskih rezultata.🥋💪💪