Karate klub ''BUGOJNO'' Bugojno
kantonalna ligaRezultati kluba u 2021.godinuTakmičenjaVijesti

TK open ,Tuzla i 1. kolo kantonalne karate lige SBK/KSB , Gornji Vakuf – Uskoplje

IZUZETNO USPJEŠAN VIKEND ZA KARATE KLUB BUGOJNO !
U Tuzli smo u subotu, 27.2.2021 godine nastupili na međunarodnom karate turniru TK-a Openu koji je nakon Bugojno Opena drugi najstariji turnir u BiH. Učešće je uzelo 888 takmičara, 75 klubova i nacionalnih selekcija iz Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Makedonije i Bosne i Hercegovine. Takmičenje je održano u dvorani „Mejdan“ Tuzla, poštujući higijensko epidemiološke mjere izazvane pandemijom Corona virusa.
Nas klub je predstavljalo 5 takmicara i ostvarili smo odlican rezultat osvojivsi 4 medalje.
Prvo mjesto u kategoriji borbe djevojcice 12 godina +50 kg je osvojila Larisa Zaimovic.
Srebrne medalje su osvojili: Amar Tihak u kategoriji borbe 13 godina -55 kg i Hana Tihak u kategoriji borbe 11 godina -40 kg.
Trece mjesto je osvojio Admir Adzem u kategoriji borbe 10 godina -35 kg.
U nedjelju smo ucestvovali na kantonalnom takmicenju u Gornjem Vakufu-Uskoplje na kojem je ucesce uzelo 350 takmicara iz 17 klubova.
Zlatnu medalju je osvojio Amar Tihak u borbama 13 godina +45 kg.