Karate klub ''BUGOJNO'' Bugojno
TakmičenjaVijesti

Takmičar KK ”BUGOJNO” Nedžad Vilajet osvojio zlatnu medalju na 14.TK OPEN-u.

Kao i što smo najavili, Karate klub Bugojno je u nedjelju, 03.03.2013. godine, učestvovao na takmičenju u Tuzli, koje je sigurno najjače takmičenje u Bosni i Hercegovini. Na ovom takmičenju je učestvovalo preko 1150 takmičara iz zemalja regiona: Slovenije, Hrvatske, Srbije, Crne Gore predstavljajući svoje klubove u najboljem svjetlu. Ovo je jedan od izbornih turnira za ulazak u reprezentaciju BiH. Karate klub Bugojno (2)

KK Bugojno je na ovo takmičenje učestvovao sa 7 takmičara, gdje se većina borila za medalju,a u ovako zavidnoj konkurenciji najzapaženiji rezultat ostvari je Nedžad Vilajet koji je osvojio prvo mjesto u svojoj konkurenciji.

”Na 14. TK Openu osvojio sam zlatnu medalju u kategoriji juniori -55 kg. Samim tim što je ovo jedan od najjačih turinira u BiH,a također i izborni, ova medalja mi je posebno draga i predstavlja mi dodatnu motivaciju za predstojeći rad i ostvarivanje što boljih rezultata na sljedećim takmičenjima. Imao sam 3 borbe, a posebno bih izdvojio 1. koju sam radio protiv reprezentativca BiH, koji je ove godine uzeo učešće na evropskom prvenstvu u Turskoj, i pobjedio ga razultatom 1:0. Na kraju želim istaći da je ovo zaista jedno divno iskustvo u mojoj sportskoj karijeri i nadam se da ću u skorije vrijeme osvajati još zlatnih medalja za sebe i za svoj klub”- ističe osvajač zlatne medalje, Nedžad Vilajet.Karate klub Bugojno (5)

Perspektivni i buduća uzdanica kluba, Armin Ljubunčić govori o svojim utiscima o takmičenju u Tuzli koje je njegovo jedno od prvih takmičenja:
”Takmičenje u Tuzli je moje prvo veliko takmičenje nakon državnog prvenstva. Takmičio sam se u obje discipline, a u katama sam izgubio za 3. mjesto. Iako se nisam vratio s medaljom,drago mi je sto sam učestvovao na ovom takmičenju i vidio mnogo kvalitetnih borbi što će mi pomoći u mom daljem treniranju.”

Tihak Adin, također jedan od najpesrspektivnijih takmičara kaže:
“Iako se već duže vremena takmičim i osvajač sam mnogih medalja sa raznih takmičenja, volim doći u Tuzlu radi atraktivnih borbi koje se tu mogu vidjeti. Ove godine bio sam blizu medalji u konkurenciji kate i borbe, međutim to neće uticati na mene negativno, već ću se sljedeće takmičenje potruditi i nadam se osvojiti medalju.”Karate klub Bugojno (1)

U subotu 09.03. bit će održano zakmičenje na Ilidži gdje također planiramo učestvovati i ostvriti još bolje rezultate.