Karate klub ''BUGOJNO'' Bugojno
Rezultati kluba u 2021.godinuTakmičenjaVijesti

6.GRAND PRIX MONTENEGRO – HERCEG NOVI I 4.MAWASHI OPEN – SARAJEVO

FANTASTIČAN VIKEND ZA KARATE KLUB BUGOJNO! ???
Karate klub Bugojno je jučer nastupio na dva izuzetno kvalitetna takmičenja na kojima je ostvario sjajne rezultate.
U Herceg Novom smo učestvovali na 6.Grand Prix Montenegro na kojem je nastupilo oko 700 takmičara iz 5 država. Naš klub su predstavljala 4 takmičara koji su ostvarili odličan rezultat osvojivši 4 medalje.
Srebrnu medalju osvojila je Elvira Nevenović u kategoriji borbe 13 godina -54 kg. Bronzane medalje osvojili su: Asja Sarajlić u kategoriji borbe 11 godina +44 kg, Adela Adžem u kategoriji borbe juniorke -59 kg i Emina Alić u kategoriji borbe 13 godina +54 kg.
U Sarajevu smo učestvovali na 4.Mawashi kupu na kojem je nastupilo preko 700 takmičara iz 63 kluba.
Na ovom takmičenju smo ovojili jednu zlatnu, dvije srebrne i dvije bronzane medalje.
Prvo mjesto je osvojio Erman Karašin u kategoriji kate 9 godina – oranž pojas.
Drugo mjesto su osvojili Salih Alić u kategoriji borbe 8/9 godina i Denisa Šljivo u kategoriji kate 8 godina – žuti pojas.
Treće mjesto osvojili su Admir Adžem u kategoriji borbe 10 godina – 35 kg i Anel Spahić u kategoriji kate 9 godina – oranž pojas. Ostali takmičari su također imali dobar nastup i nedostajalo je malo sportske sreće za bolji plasman, a prilika za nove medalje je već za 14 dana kada nas očekuje nastup na takmičenju u Mostaru.
Nažalost, iz opravdanih razloga, danas nismo mogli otići na takmičenje u Banja Luku.