Karate klub ''BUGOJNO'' Bugojno
Rezultati kluba u 2023.godinuTakmičenjaVijesti

Balkanskom prvenstvo za djecu Bar

Naša 4 takmičara su na Balkanskom prvenstvu odradili 16 mečeva, ostvarili 9 pobjeda i napravili čak 49 poena. Međutim, to nije bilo dovoljno da osvojimo medalju, ali uprkos tome ne možemo biti nezadovoljni nastupom na prvenstvu održanom u Baru. Tri takmičara Karate kluba Bugojno su osvojili 5.mjesto, što je vrlo dobar rezultat i sekunde su nas dijelile od osvajanja medalje.
Admir Adžem je u kategoriji borbe 12 godina -42 kg odradio 5 mečeva. U prvom krugu je pobjedio reprezentativca Crne Gore, nakon toga reprezentativce Hrvatske i Turske, da bi u polufinalu na nevjerovatan nacin izgubio od predstavnika Srbije, nakon sto je 5 sekundi do kraja imao rezultat 4:3 u svoju korist. Meč je zavrsio 4:4 i zbog toga sto je reprezentativac Srbije napravio prvi poen, Admir je ostao bez finala. U borbi za treće mjesto, protiv Crnogorca, ponovo je rezultat bio neriješen 3:3, ali je zbog napravljenog prvog poena pobjeda otišla na stranu protivnika. Na kraju je Admir ostao bez medalje, iako nijedan meč rezultatski nije izgubio, ali smo izuzetno zadovoljni njegovom borbenošću i onim što je prikazao na turniru.
Salih Alić je u kategoriji borbe 11 godina -45 kg, također odradio 5 mečeva i ostvario 3 pobjede. U prva dva kruga je pobjedio reprezentativce Hrvatske i Srbije, da bi u četvrtfinalu izgubio od predstavnika Srbije. U repesažu je pobjedio takmičara iz Sjeverne Makedonije, a u borbi za treće mjesto je poražen u zadnjoj sekundi borbe od reprezentativca Bosne i Hercegovine. Salih je napravio veliki broj poena u ovih 5 borbi i na kraju osvojio 5.mjesto i svojim zalaganjem i radom opravdao naša očekivanja.
Asja Sarajlić je u kategoriji borbe 13 godina -54 kg u prvom kolu pobjedila predstavnicu Hrvatske. U drugoj borbi, koja je bila puna preokreta, gubi od takmičarke iz Grčke rezultatom 4:3. U repesažu je pobjedila reprezentativku Sjeverne Makedonije i u meču za treće mjesto u izuzetno neizvjesnoj borbi gubi od takmičarke Bosne i Hercegovine, te tako osvaja 5.mjesto. Asja je odradila 4 izuzetno kvalitetne borbe i bila jako blizu osvajanja medalje i pokazala borbenost u svim mečevima.
Kaan Jusufbašić je u kategoriji borbe 12 godina -47 kg u prvom kolu pobjedio reprezentativca Srbije, da bi u drugom meču izgubio od takmičara iz Turske rezultatom 3:1, koji je izgubio u narednoj borbi, te tako ostavio Kaana bez repesaža.
Na kraju moramo reći, da su takmičari našeg kluba dali sve od sebe, pravili poene svim protivnicima, nažalost gubili u posljednjim sekundama i jednostavno je nedostajalo sportske sreće da se u Bugojno vratimo sa medaljama. Osvojili smo 3 peta mjesta u kategorijama u kojima je učestvovalo preko 30 takmičara i ovim rezultatom ne možemo biti nezadovoljni.