Karate klub ''BUGOJNO'' Bugojno
državna i federalna prvenstvaTakmičenjaVijesti

???????? 4 MEDALJE NA DRŽAVNOM PRVENSTVU ZA KARATE KLUB “BUGOJNO” I 4 REPREZENTATIVCA BOSNE I HERCEGOVINE !
Na Državnom prvenstvu koje je danas održano u Zenici učestvovalo je oko 800 takmičara iz 115 klubova.
???? Viceprvak Bosne i Hercegovine postao je Admir Adžem u kategoriji borbe 13 godina – 50 kg nakon tri pobjede i jednog poraza.
???? U istoj kategoriji 3.mjesto osvojio je Ali Ugarak nakon dvije pobjede i jednog poraza.
???? Treće mjesto osvojio je Salih Alić nakon tri pobjede i jednog poraza u kategoriji borbe 12 godina -47 kg.
???? Treće mjesto osvojila i ekipa u sastavu: Erman Karašin, Salih Alić i Admir Adžem u kategoriji kate 12/13.
U borbi za treće mjesto izgubio je Alija Delibašić nakon tri odrađena meča, te je ostvario plasman od 5.mjesta.
Nejra Krivdić je u svom prvom nastupu na državnom prvenstvu ostvarila jednu pobjedu i jedan poraz.
???????? Ovim rezultatom kao i onim ostvarenim na izbornom turniru BH Sarajevo Openu, s ponosom isticemo da ce Karate klub “Bugoino” i ove godine imati 4 reprezentativca na osnovu kriterija za izbor u reprezentaciju, koji ce imati priliku predstavljati BiH i Bugojno na Balkanskom prvenstvu u Istanbulu, a to su: Admir Adžem, Salih Alić, Kaan Jusufbašić i Erman Karašin. Nadomak plasmanu u reprezentaciju će biti i Ali Ugarak, te ce presuditi nekoliko bodova . ????????