Karate klub ''BUGOJNO'' Bugojno
kantonalna ligaRezultati kluba u 2023.godinuTakmičenjaVijesti

FANTASTIČAN VIKEND ZA KARATE KLUB BUGOJNO NA TAKMIČENJIMA U VELIKOJ KLADUŠI I GORNJEM VAKUFU – USKOPLJE !

Proteklog vikenda učestvovali smo na dva turnira na kojima smo ostvarili izuzetne rezultate.
U subotu smo nastupili na takmičenju “Trofej Velike Kladuše” na kojem su učestvovala 24 kluba iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.
Karate klub Bugojno je predstavljalo 6 takmičara i ostvaren je odličan rezultat, sa osvojenih 12 medalja.
Zlatne medalje osvojili su: Kaan Jusufbašić u dvije discipline (borbe 12 godina -47 kg i borbe 13 godina -50 kg)??i Asja Sarajlić u kategoriji borbe 13 godina -54 kg?.

Srebrne medalje osvojili su Salih Alić u kategoriji borbe 11 godina -45 kg?i Admir Adžem u kategoriji borbe 12 godina -42 kg?.
Bronzane medalje osvojili su: Jan Vidović u katama i borbama u kategoriji kadeti??, Nedžla Huntić u dvije kategoriji u borbama(12 i 13 godina -50 kg)??, Salih Alić u kategoriji kate 11 godina i borbe 12 godina -47 kg??, te Admir Adžem u kategoriji borbe 13 godina -45 kg?.

U nedjelju smo učestvovali na 2.kolu kantonalne karate lige u Gornjem Vakufu – Uskoplje. U ukupnom plasmanu osvojili smo treće mjesto u konkurenciji od 17 klubova.